Kopie návrhu Pozvánka A4(2).png

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31
Památníčky naší vesnice
1 2 3 4 5
6 7
Jednání PS RP v únoru 2023
8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21
Jednání PS ČJ v únoru 2023
22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > MAP > MAP II > Naučné stezky > Naučné stezky

Naučné stezky


Zobrazeno 18 položek
 • Cesta do minulosti Libčan a Hvozdnic

  Naučná stezka Cesta do minulosti Libčan a Hvozdnic své návštěvníky provede historií obou obcí a zaměřuje se také na unikátní archeologické nálezy.


 • Harrachovská studna

  Harrachovská studna je ojedinělou památkou svého druhu a naleznete ji v Mokrovousech. Byla postavena v roce 1909 v souvislosti s přestavbou mokrovouské mlékárny na parní pohon. Studna je nyní nově zrekonstruovaná a nabízí tak pěkné odpočinkové místo na kraji obce. 


 • Naučná stezka "Funkce lesa"

  V Městkých lesích Hradce Králové a.s. najdete několik zajímavých naučných stezek. Jedna z nich je Naučná stezka "Funkce lesa", která Vám představí funkčnost lesů a správnou péči o hospodářský les. Stezka se nachází uprostřed lesa, je tedy potřeba započítat příchozí a odchozí cestu.


 • Naučná stezka "Život ve vodě a v lese" v obci Libčany

  Naučná stezka "Život ve vodě a v lese" se nachází v obci Libčany v okolí rybníku Brigádník a nabízí možnost příjemné procházky pro děti i dospělé. Návštěvníci se mohou například dozvědět, co všechno žije v lese, v rybníku či tůni nebo jak významnou roli pro nás stromy hrají.


  Naučná stezka "Život ve vodě a v lese" - Libčany
 • Naučná stezka "Život ve vodě, v lese a na poli" v obci Světí

  Naučná stezka má celkem 5 informačních zastávek věnující se fauně a flóře, z nichž 3 jsou doplněné lavičkami pro chvíle odpočinku. U poslední zastávky naleznete dokonce hmyzí hotel. Cestu si můžete zpestřit pracovním listem, který naleznete zde.


 • Naučná stezka Bitva u Hradce Králové 3.7.1866 - jižní křídlo

  Naučná stezka Bitva u Hradce Králové 3.7.1866 - jižní křídlo svým návštěvníkům nabídne zajímavé informace o průběhu a souvislostech prusko-rakouské války z roku 1866 v oblasti severozápadně od Hradce Králové, mezi obcemi Sadová, Nechanice a Všestary.


 • Naučná stezka Bitva u Hradce Králové 3.7.1866 - ústup rakouské armády

  Naučná stezka Bitva u Hradce Králové 3.7.1866 - ústup rakouské armády svým návštěvníkům nabídne zajímavé informace o průběhu a souvislostech prusko-rakouské války z roku 1866.


 • Naučná stezka farmacie

  Naučná stezka farmacie nabízí krásnou procházku po botanické zahradě, v rámci které narazíte na mnoho zajímavých léčivých rostlin. Můžete zde přijít pouze relaxovat nebo se něco přiučit. Vstup je zdarma.


 • Naučná stezka Hořiněvským lesem

  Naučná stezka Hořiněvským lesem návštěvníky provází územím přírodní rezervace Hořiněvská bažantice. Po cestě narazíte na ilustrované a rýmované naučné tabule a mnoho interaktivních prvků, které pobaví děti i dospělé.


 • Naučná stezka Josefov - Smiřice - Chlum 1866

  Naučná stezka Josefov - Smiřice - Chlum 1866 připomíná zajímavé informace o průběhu, souvislostech a památkách prusko-rakouské války z roku 1866 na našem území. Pěší turisté si můžou vybrat pouze určitý úsek stezky a celá trasa je pro svoji délku vhodná pro cyklisty nebo zdatné pěší nadšence. 


 • Naučná stezka Les Svíb

  Naučná stezka Les Svíb své návštěvníky zavede do lesa Svíb a do okolí obcí Čistěves a Máslojedy, kde se odehrála nejkrvavější část prusko-rakouské války v roce 1866.


 • Pohádková stezka

  Pohádková stezka Městských lesů Hradce Králové nabízí mnoho příběhů za doprovodu pohádkových postaviček, jako je například drak Větvička nebo borůvková víla. Navíc se návštěvníci mohou dozvědět mnoho zajímavostí o okolní přírodě.


 • Potkávačka za humny - Stěžery

  Stezka "Potkávačka za humny" nabízí krásnou procházku stěžerskou přírodou, v rámci které narazíte na hmyzí hotel, bylinkovou zahrádku, dvě lavičky a houpačku u Stěžírek.


 • Vodnická stezka - Žižkovec

  Vodnická stezka je unikátní stezka, která provází své návštěvníky po místních rybnících mikroregionu Urbanická brázda za doprovodu vodnických pohádek. Je vhodná pro pěší výlety i cykloturistiku, interaktivní mapu s přesně vyznačenými zastávkami naleznete zde. 


Zobrazeno 18 položek