Fulltextové vyhledávání

Komunitní sociální práce na venkově

Od letošního roku mapuje tým sociálních pracovnic situaci na území obcí mikroregionů Nechanicko a Urbanická brázda. Cílem KSP je zavést v malých obcích systematickou komunitní sociální práci, kdy budou aktivizovány cílové skupiny – osoby pečující o jiné osoby, samoživitelé, senioři, osoby ohrožené předlužeností, menšiny, osoby s handicapem, negramotní apod. Tyto osoby se ve spolupráci se samosprávou a místní komunitou budou podílet na řešení své nepříznivé životní situace. Činnost týmu KSP je pro všechny zdarma.

 výřez.png

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31
Práce s chybou
Třídnické hodiny
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17
8. setkání PS pro financování - srpen 2020
18 19 20
21 22 23 24
Lesní pedagogika
25 26 27
28 29 30 1 2 3
SEMINÁŘ Jak na sucho v zahradě
4
Drobečková navigace

Úvod > Hradecký venkov > Aktuality > Speciální projekce dokumentárního filmu V síti

Speciální projekce dokumentárního filmu V sítiDatum konání:
4.12.2019

 

project_image_1555449832039_600x400.png

Projekce dokumentárního filmu Víta Klusáka s názvem V síti se uskuteční 4. prosince v 17.00 v kině Central a je určená výhradně pro učitele, výchovné poradce, školní psychology, preventisty a další pedagogické pracovníky (a je zdarma). 

Jedná se o projekci školní hodinové verze nového filmu, který jinak bude mít premiéru až příští rok. Film se zabývá závažným a velice rozšířeným problémem - zneužíváním nezletilých dětí na internetu prostřednictvím sociálních sítí a chatů. Na rok 2020 k němu připravujeme rozsáhlý doprovodný osvětový program pod záštitou Ministerstva školství.

Na této konkrétní předpremiérové projekci budou učitelům kromě samotného filmu představeny chystané edukační aktivity, ke kterým by tvůrci rádi získali zpětnou vazbu, náměty a připomínky k filmu a k možnostem jeho využití pro školy. Na projekci budou přítomni tvůrci filmu a odborníci na danou problematiku, se kterými bude po filmu debata. Film se týká zejména základních škol. Jeho celovečerní verze není přístupná pro věkovou kategorii dětí, kterých se problém týká. Protože však tvůrci považují za důlžité, aby se film k dětem dostal a bylo s ním dále ve školách pracováno, vytváří teď hodinovou školní verzi. 

Je nutné si na projekci předem rezervovat místo - info@aeroskola.cz. Kapacita sálu je velká, takže by se mělo dostat na všechny.

Na jaře příštího roku chystáme ve všech regionech ČR speciální školní projekce pro ZŠ i SŠ s delegacemi a debatami. Připravuje se edukační web, metodické materiály pro učitele a další akce.

 

O filmu V síti:

Scénář a režie: Vít Klusák & Barbora Chalupová

Celovečerní dokumentární film V SÍTI naléhavým způsobem otevírá doposud tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Jen ze statistik vyplývá, že bezmála třetina českých dětí na vlastní oči zažila, že před nimi někdo masturboval prostřednictvím webkamery.

Hlavní linka filmu sleduje radikální psychosociální experiment, pomocí kterého autoři zviditelní, s čím se ve virtuálním prostoru potýkají děti ve věku 11–13 let. Virtuální predátoři se často skrývají za falešným dětským profilem, což jim usnadňuje oslovit „vrstevníky”. Pomocí sofistikovaných triků si brzy získají důvěru dítěte a snaží se z něj vylákat obnažené autoportréty. Jakmile se jim to podaří, začnou dítě vydírat tím, že jeho fotky zveřejní na Facebooku. Výměnou požadují další, ještě explicitnější fotografie a videa a někteří dítě tlačí do osobního setkání. To celé se často děje s časovým limitem, kterým predátor dostává dítě pod obrovský tlak.

Pro účely experimentu si autoři filmu tyto úskoky a manipulativní techniky vypůjčili a obrátili je proti jejich strůjcům. Z lovců se tak stanou lovení. V rozsáhlém castingu byly vybrány 3 zletilé herečky s velice mladistvým vzhledem, které mají za úkol prostřednictvím falešných profilů na sociálních sítích předstírat, že je jim teprve 12 let. Ve filmovém ateliéru pro ně byly postaveny věrné kopie 3 dětských pokojíků, z nichž tyto herečky chatovaly a skypovaly s muži, kteří je oslovili na sociálních sítích. V průběhu konání měsíčního experimentu každou z dívek kontaktovalo přibližně 300 mužů ve věkovém rozmezí 20 - 63 let… Veškeré nejhorší obavy z rešerší byly potvrzeny: drtivá většina těchto mužů požadovala sex prostřednictvím videohovoru, posílali fotografie svých přirození, odkazy na porno vč. zoofilie, někteří se pokusili dívky vydírat. Experiment končí osobní schůzkou každé z nich s jedním z „lovců”, pochopitelně za asistence ochranky a pod skrytými kamerami.

Natáčení probíhalo pod dohledem ředitelky Linky důvěry, psycholožky, sexuoložky, právníka a kriminalisty se specializací na kyberkriminalitu. Film koprodukuje Česká televize a vzniká tudíž v intencích Etického kodexu ČT. Dále vznik filmu podpořily Státní fondy kinematografie ČR a SR.

V médiích:

https://www.banger.cz/v-siti-novy-dokument-odkryva-sokujici-fakta-o-zneuzivani-deti-na-ceskem-internetu/

https://www.ceskatelevize.cz/porady/12360773574-v-siti/

https://video.aktualne.cz/dvtv/v-siti-fotky-penisu-nabidka-trojky-divky-jako-masturbacni-pr/r~0b4c1310758e11e998d70cc47ab5f122/


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů