Kopie návrhu Pozvánka A4(2).png

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31
Památníčky naší vesnice
1 2 3 4 5
6 7
Jednání PS RP v únoru 2023
8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21
Jednání PS ČJ v únoru 2023
22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Hradecký venkov > Aktuality > Rybaření, putování noční oblohou či čtení jízdních řádů - aneb akitivy pro děti našich NNO

Rybaření, putování noční oblohou či čtení jízdních řádů - aneb akitivy pro děti našich NNOV Hněvčevsi chodí děti na ryby, do lesa nebo třeba osazují skalku ve vsi. Ve Lhotě pod Libčany se budou toulat noční oblohou, učit se orientovat se v jízdních řádech, plést košíky, péct nebo třeba rozvíjet matematické a logické myšlení formou hry. TJ Sokol Hněvčeves a Rodinné mateřské centrum Lhota pod Libčany (RMC) dostaly podporu z programu Šablony pro neziskové organizace v Královéhradeckém kraji, díky které mohou rozvíjet a rozšiřovat svou činnost s dětmi.

 

skalka.JPG

 

 

 

V rámci prvního projektového dne, který připravil Sokol v Hněvčevsi, dostaly děti za úkol navrhnout a zrealizovat úpravu a osazení nevyužité plochy u terasy sokolovny, vyzkoušet si práci zahradního architekta a zahradníka současně.

 

 

 

 

102564647_2521944424689441_4937641659448147232_o_2521944421356108.jpg

 

 

 

V červnu vyrazili s dětmi do lesa. V lesním areálu Hájemství a na přehradě Les Království získávaly poznatky ze života lesa - z oblasti lesnictví, dendrologie, zvěře, rostlin a dřevin lesa.

Hlavním úkolem bylo načerpat nové znalosti v areálu environmentální výchovy Hájemství a na naučné stezce z areálu na přehradu Les království. Pro předškoláky: paleta plná barev přírody – děti sbíraly a lepily barevné přírodniny a části rostlin na připravenou papírovou paletku.

Více fotografií z akce ZDE.

 

 

 

 Rybareni-46.jpg

 

 

 

 

Praktickým úkolem bylo se ve skupinkách naučit poznávat rostliny a živočichy okolo rybníka u lesa Dubina a společně v rámci skupinky zrealizovat nákres části rybníka s vegetací. Dále účastníci získali nové poznatky o životě pod i nad hladinou rybníka. Praktickým úkolem bylo se ve skupinkách naučit připravit návnadu, prut a ostatní rybářské náčiní, pokusit se ulovit rybu a následně určit, o jaký druh ryby se jedná. Děti si vyzkoušely lov na položenou (nástraha je rybě předkládána na dno nebo mírně nad ním) i lov na plavanou (signalizace záběru pomocí splávku). Rybářská výprava byla úspěšná, celkem se odlovilo přes 30 kusů ryb, všechny byly po prohlédnutí a určení, o jaký druh se jedná, vráceny zpět do rybníka.

Více fotografií z akce ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

Výstřižek.JPG

 

 

 

 

V RMC jsme začali ustanovením realizačních týmů, které dostaly úkol podrobně promyslet realizaci aktivit. Porada proběhla v radostném duchu plných nápadů co by šlo vše realizovat.

Víme, ale, že myšlenku je vždy dobré nechat uzrát, a tak jsme po cca 14 dnech uskutečnili osobní pohovory s jednotlivými týmy, kde jsme si potvrdili možnosti a stanovili konkrétní cíle plnění.

Máme za sebou první významný krok a nyní hurá do realizace.

 

Ve Lhotě rozjíždí od října do března sérii čtyř kroužků pro děti. Scházet se budou 2x měsíčně na dvě hodiny. Kroužky jsou zdarma.

 

Termín setkání pro více informací a přihlášení je v neděli 13. září od 18 hodin v budově obecního úřadu ve Lhotě pod Libčany.

 

Více informací naleznete ZDE.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů