Kopie návrhu Pozvánka A4(2).png

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31
Památníčky naší vesnice
1 2 3 4 5
6 7
Jednání PS RP v únoru 2023
8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21
Jednání PS ČJ v únoru 2023
22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Hradecký venkov > Aktuality > PREZENTIÁDA

PREZENTIÁDADatum konání:
20.12.2019

logo.png

Soutěž v prezentačních dovednostech

Zadané téma:

On to udělá někdo jiný ...

Přihlásit se může každý žák druhého stupně základní školy (nebo příslušných ročníků víceletých gymnázií). Stačí sestavit dvoučlenný nebo tříčlenný tým, zajít za svým učitelem, vyplnit online registraci a vypracovat prezentaci na zadané téma. Škola může nominovat do soutěže max. 2 týmy (dvoučlenné nebo tříčlenné). Nominovaný tým si smí k tvorbě prezentace přizvat na pomoc jím zvoleného pedagoga, tento se smí účastnit i prezentačního setkání. Během něj však nesmí do satmoné verbální prezentace nominovaného týmu nikterak zasahovat a má pozici diváka.

Prezentace:

Povolené formáty jsou: .ppt, .pptx, .pdf, .odp. V případě použití programu Prezi je tým povinen nahrát spustitelnou verzi prezentace a pořadateli k ní umožnit přístup. Vizuální podoba prezentace je v dispozici soutěžních týmů, avšak první a poslední slide musí mít pořadateli určenou podobu, která se nesmí měnit. Zde se doplní název týmu a škola, za niž se soutěže účastní. Je zakázáno používat materiály propagující lidské násilí, nacistickou ideologii či materiál s pornografickou tématikou. Prezentace smí obsahovat videozáznam o maximální délce 25 sekund. Prezentace smí obsahovat i odkazy na externí zdroje, nicméně tyto zdroje musí být použity v přiměřené míře.

Průběh soutěže:

Soutěžní prezentace projdou nejdříve nominačním kolem (vyhodnocení zasalných prezentací), kde hodnotící komise posoudí vizuální vzhled prezentace a vybere nejlepší práce (12), které postoupí do městského kola.

Pořadí, ve kterém soutěžní týmy prezentují, bude určeno náhodným výběrem provedeným pořadatelem. Verbální prezentace musí trvat v rozmezí 7 - 10  minut. Při nedodržení tohoto časového limitu (oběma směry), bude tým bodově penalizován. Za každých dokončených 10 vteřin odchylky od určeného časového intervalu bude týmu udělen 1 trestný bod. Během tohoto prezentačního setkání je přítomna vícečlenná odborná porota, která je vybrána organizátorem soutěže.

Diváci, soutěžní týmy i přítomný pedagogický doprovod mohou, stejně jako porota, pokládat dotazy prezentujícímu týmu. Dotazy poroty jsou však upřednostněny. Na základě názorů organizátora nebo moderátora mohou být dotazy diváků, soutěžních týmů i pedagogů vynechány. 

Hodnocení (prezenční kolo):

Úkolem porotců v soutěži je u každého týmu zhodnotit zejména kvalitu:

  • vizuálního zpracování
  • ústního přednesu
  • týmové spolupráce
  • pojetí a zpracování tématu prezentací
  • schopnosti reagovat na pokládané dotazy komise i publika.

 

Startovné: 0 Kč

Časový harmonogram, termíny:

  • Přihlášení týmů do 20. prosince 2019 v přihlašovacím formuláři
  • Soutěžní prezentace zaslat do 31. ledna 2020
  • Vyhodnocení zaslaných prezentací a sdělení výsledků školám do 7. února 2020
  • Prezenční (městské) kolo je 13. února 2020 od 10 hodin v Knihovně města Hradce Králové, Wonkova 1262/1a

Po přihlášení Vám budou zaslány další potřebné informace a údaje pro uložení finální prezentace.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů