Fulltextové vyhledávání

Komunitní sociální práce na venkově

Od letošního roku mapuje tým sociálních pracovnic situaci na území obcí mikroregionů Nechanicko a Urbanická brázda. Cílem KSP je zavést v malých obcích systematickou komunitní sociální práci, kdy budou aktivizovány cílové skupiny – osoby pečující o jiné osoby, samoživitelé, senioři, osoby ohrožené předlužeností, menšiny, osoby s handicapem, negramotní apod. Tyto osoby se ve spolupráci se samosprávou a místní komunitou budou podílet na řešení své nepříznivé životní situace. Činnost týmu KSP je pro všechny zdarma.

 výřez.png

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30
FINANČNÍ GRAMOTNOST PRO MATEŘŠKÉ ŠKOLKY
On-line kvízy a další odkazy pro ozvláštnění výuky
1
Volná místa na online semináře pro MŠ
Kouzelná arteterapie pro děti
2
Kouzelná arteterapie pro děti
3 4 5 6
7
FINANČNÍ GRAMOTNOST PRO MATEŘŠKÉ ŠKOLKY
8 9
Kouzelná arteterapie pro děti
10
Komunikace s problémovým rodičem
11 12 13
14
FINANČNÍ GRAMOTNOST PRO MŠ
15
Kouzelná arteterapie pro děti
16 17
Kouzelná arteterapie pro děti
18
Kouzelná arteterapie pro děti
19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Hradecký venkov > Aktuality > PREZENTIÁDA

PREZENTIÁDADatum konání:
20.12.2019

logo.png

Soutěž v prezentačních dovednostech

Zadané téma:

On to udělá někdo jiný ...

Přihlásit se může každý žák druhého stupně základní školy (nebo příslušných ročníků víceletých gymnázií). Stačí sestavit dvoučlenný nebo tříčlenný tým, zajít za svým učitelem, vyplnit online registraci a vypracovat prezentaci na zadané téma. Škola může nominovat do soutěže max. 2 týmy (dvoučlenné nebo tříčlenné). Nominovaný tým si smí k tvorbě prezentace přizvat na pomoc jím zvoleného pedagoga, tento se smí účastnit i prezentačního setkání. Během něj však nesmí do satmoné verbální prezentace nominovaného týmu nikterak zasahovat a má pozici diváka.

Prezentace:

Povolené formáty jsou: .ppt, .pptx, .pdf, .odp. V případě použití programu Prezi je tým povinen nahrát spustitelnou verzi prezentace a pořadateli k ní umožnit přístup. Vizuální podoba prezentace je v dispozici soutěžních týmů, avšak první a poslední slide musí mít pořadateli určenou podobu, která se nesmí měnit. Zde se doplní název týmu a škola, za niž se soutěže účastní. Je zakázáno používat materiály propagující lidské násilí, nacistickou ideologii či materiál s pornografickou tématikou. Prezentace smí obsahovat videozáznam o maximální délce 25 sekund. Prezentace smí obsahovat i odkazy na externí zdroje, nicméně tyto zdroje musí být použity v přiměřené míře.

Průběh soutěže:

Soutěžní prezentace projdou nejdříve nominačním kolem (vyhodnocení zasalných prezentací), kde hodnotící komise posoudí vizuální vzhled prezentace a vybere nejlepší práce (12), které postoupí do městského kola.

Pořadí, ve kterém soutěžní týmy prezentují, bude určeno náhodným výběrem provedeným pořadatelem. Verbální prezentace musí trvat v rozmezí 7 - 10  minut. Při nedodržení tohoto časového limitu (oběma směry), bude tým bodově penalizován. Za každých dokončených 10 vteřin odchylky od určeného časového intervalu bude týmu udělen 1 trestný bod. Během tohoto prezentačního setkání je přítomna vícečlenná odborná porota, která je vybrána organizátorem soutěže.

Diváci, soutěžní týmy i přítomný pedagogický doprovod mohou, stejně jako porota, pokládat dotazy prezentujícímu týmu. Dotazy poroty jsou však upřednostněny. Na základě názorů organizátora nebo moderátora mohou být dotazy diváků, soutěžních týmů i pedagogů vynechány. 

Hodnocení (prezenční kolo):

Úkolem porotců v soutěži je u každého týmu zhodnotit zejména kvalitu:

  • vizuálního zpracování
  • ústního přednesu
  • týmové spolupráce
  • pojetí a zpracování tématu prezentací
  • schopnosti reagovat na pokládané dotazy komise i publika.

 

Startovné: 0 Kč

Časový harmonogram, termíny:

  • Přihlášení týmů do 20. prosince 2019 v přihlašovacím formuláři
  • Soutěžní prezentace zaslat do 31. ledna 2020
  • Vyhodnocení zaslaných prezentací a sdělení výsledků školám do 7. února 2020
  • Prezenční (městské) kolo je 13. února 2020 od 10 hodin v Knihovně města Hradce Králové, Wonkova 1262/1a

Po přihlášení Vám budou zaslány další potřebné informace a údaje pro uložení finální prezentace.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů