Fulltextové vyhledávání

web - úvodní foto.png

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28
Osobnostní a komunikační rozvoj prostřednictvím příběhů
29 30 1 2
Už víme, jak se vaří sirob
KSP - výlet do Mžan
3
4
7P z PPUČ pro MŠ/ZŠ aneb „Jak zaměřit učení dětí ve škole na základní gramotnosti
5 6 7
Představení projektu Hmyz-včela medonosná
8 9 10
11 12 13
Den učitelů
14 15
Krajská konference k podpoře nadaných dětí a žáků v mateřských a základních školách
16 17
18 19 20
Seminář Práce s chybou
21
Exkurze pro knihovníky do městské a galerijní knihovny v Novém Městě na Moravě
22
Exkurze pro knihovníky do městské a galerijní knihovny v Novém Městě na Moravě
23
Sousedské setkání ve Lhotě pod Libčany - 23. 10. 2021
24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Hradecký venkov > Aktuality > Komunitní práce v Hořiněvsi

Komunitní práce v HořiněvsiProjekt  Komunitní práce v obci Hořiněves, který je podpořen prostřednictvím MAS Hradecký venkov z Operačního programu zaměstnanost /OP Z/ byl v obci Hořiněvsi zahájen v listopadu 2020. 

Základní čtyřčlenný tým, stávající se ze dvou komunitních pracovnic, jedné sociální pracovnice a starostky obce, která zodpovídá za  řízení projektu, zahájil svou činnost proškolením, které poskytlo MAS Hradecký venkov, mapováním komunity a jejích potřeb, seznamováním se systémem OPZ správy dat a vytvořením mentální mapy. S ohledem na aktuální situaci, která byla spojena s vyhlášením nouzového stavu a nemožností docházet dětem do školy jsme obratem zareagovali nabídkou doučování žáků ZŠ Hořiněves a spolupráci s rodiči při výuce v anglickém jazyce, tento počin se setkal s velkým zájmem. Nabídli jsme také prostor pro online výuku v obecní knihovně.

Po spuštění registračních systémů na očkování onemocnění covid – 19, jsme nabídli svoji pomoc seniorům v obci a  pomohli jsme jim s registrací a některým zajistili také i doprovod na očkování.  V době, kdy jsme nemohli překročit katastr obce jsme na jarní prázdniny připravili ve všech našich místních částech a přírodní lesní rezervaci Bažantnice kamínkové stezky. Do malování kamínků se zapojili jednotlivci, ale i celé rodiny. Stezka, zejména v lese je hojně navštěvovaná doposud, vyhlášení a ocenění účastníků proběhne na akci Dětský den, kterou plánujeme uspořádat 30.5. 2021.

Pro seniory připravujeme na každý měsíc zábavné vědomostní  kvízy, zaměřené na posilování paměti a činnosti mozku. Společenské odpoledne s vyhlášením vítězů plánujeme na prosinec. Seniory rovněž pravidelně ve spolupráci se ZŠ a MŠ Hořiněves navštěvujeme a předáváme jim přání např. k Vánocům a Velikonocům.

Navázali jsme externí spolupráci s rodinným a manželským poradcem a připravili všem občanům do poštovních schránek „pozitivní poselství“ s názvem „Dotknout se naděje aneb jak zůstat v klidu“, na které bude navazovat natáčení, kde bude mimo jiné zodpovězeno na dotazy a podněty občanů.

Naše sociálně pracovnice vytvořila letáky s nabídkou konkrétní pomoci, které byly předány všem do schránek, zkontaktovala se s potřebnými rodinami a jednotlivci, se kterými  již pravidelně pracuje a schází se s nimi a je jim nápomocna v řešení jejich životní situace. Dále jsme uspořádali kurz vaření a natočili záznam cukrářského pečení.

Pro děti připravujeme na období letních prázdnin dva letní campy, jeden z nich s pobytem mimo komunitu a to na horské chatě ve Špindlerově Mlýně, druhý bude probíhat v místní komunitě, kde využijeme prostory ZŠ a MŠ Hořiněves a areál TJ Sokol Hořiněves,  které budou zaměřeny na výuku angličtiny hrou, sportovní hry, hry v přírodě,  hry k upevnění sociální vazeb, fotokroužek, aj.

Chcete se o nás dozvědět více nebo sledovat naše aktivity? Tak využijte naše informační kanály. :-) 

Nejčastěji používáme FB obce Hořiněves, webové stránky obce Hořiněves, zpravodaj Mikroregionu obcí Památkové zóny 1866 a pravidelně tiskneme a roznášíme letáky a materiály do všech poštovních schránek ve všech našich místních částech.  /Hořiněves, Žíželeves, Želkovice a Jeřičky/. 

Radmila Kozáková, Hořiněves 

Pozvánky na akce: https://www.horineves.cz/komunitni_prace_v_obci_horineves_

 Publicita: https://www.horineves.cz/komunitni_prace_v_obci_horineves