Fulltextové vyhledávání

web - úvodní foto.png

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30
Výstava Děti dětem - NãPLAVKA
31
Výstava Děti dětem - NãPLAVKA
1
Návštěva v MŠ Kamarád
2 3 4 5
6
3. setkání PS evaluace
7 8 9
Lesní pedagogika pro MŠ
10 11 12
13 14
Lesní pedagogika pro MŠ
15
Metoda dobrého startu
Podpora žáků a pedagogů v období po pandemii covid-19: přenositelné zkušenosti, doporučení
16
Lesní pedagogika pro MŠ
17
celostátní konference Místně zakotvené učení
18
Mikroregionem Urbanická brázda na kolech - setkání sousedů
Sousedské setkání v Roudnici
19
20 21
Praktické školení kuchařek
Setkání žákovských parlamentů Hradecka
Lesní pedagogika pro MŠ
22 23 24 25 26
27 28
Osobnostní a komunikační rozvoj prostřednictvím příběhů
29 30 1 2
KSP - výlet do Mžan
3
Drobečková navigace

Úvod > Hradecký venkov > Aktuality > Děti vyrazí na Letní kempy

Děti vyrazí na Letní kempyNávrh bez názvu.png

V letních měsících poběží letní kempy ve spolupráci se školami a neziskovými organizacemi na sedmi různých místech po regionu - Libčany, Všestary, Dolní Přím, Stěžery, Hořiněves, Roudnice a Nechanice. Umožní dětem v místě bydliště či blízkém okolí plně využít čas prázdnin k dalšímu neformálnímu vzdělávání, vzniku nových přátelství a posílení již existujících vazeb. Sdílení společných zážitků dá  dětem možnost i ve složité "covidové" době zachovat optimismus a radost z prožitého. V neformálním prostředí využijí své znalosti a s ohledem na široké zaměření kempů zažijí úspěch a ocenění všechny zúčastněné děti. Součástí programu bude prohloubení znalostí o přírodě, obnovitelných zdrojích, flóře a fauně, historii formou návštěvou blízkých míst s historickou hodnotou. Program bude zahrnovat také výlety, sportovní aktivity, soutěže, hry, hudební či výtvarné a jiné zábavné aktivity, které podpoří obnovení pracovních a studijních návyků dětí. Děti budou motivovány k pohybovým aktivitám s pobytem na čerstvém vzduchu, aby byl posílen jejich imunitní systém a zdravý životní styl.

Realizace Letních kempů byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a umožní i dětem ze sociálně slabých rodin, či dětem ohroženým sociálním vyloučením, účast na letních kempech, které jsou jim jindy nedostupné. U těchto dětí neformální vzdělávání a nabídnuté aktivity způsobí v příštích časech nejvyšší efekt. Síla dětské komunity a společných zážitků se pak projeví i v dalších obdobích na duševní pohodě a duševním zdraví dětí.

Hradecký venkov zažádal u Ministerstva školství ve výzvě Letní kempy 2021 celkem o 17 kempů v celkové hodnotě 765 000 Kč. Kapacita jednoho kempu je 15 dětí a kempy jsou pro všechny děti zdarma.

 

V případě zájmu o kemp kontaktujte Ing. Janu Rejlovou na emailu mas.hradeckyvenkov@gmail.com nebo na tel. čísle 731 516 980.

 

msmt-logo.png


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů