Kopie návrhu Pozvánka A4(2).png

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29
Setkání parlamentů a školních samospráv
30 1 2
Adventní setkání nad "Památníčky naší vesnice"
3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Drobečková navigace

Úvod > Hradecký venkov > Aktuality > CO JE NOVÉHO V ENERGETICE NA MAS

CO JE NOVÉHO V ENERGETICE NA MASDatum konání:
9.12.2021

Akční plán pro udržitelnou energii a klima pro území Hradeckého venkova budeme mít zpracovaný v měsíci dubnu. Jsme přesvědčeni, že nám to přinese nové možnosti pro další rozvoj našeho regionu.

Do Paktu starostů a primátorů pro udržitelnou energii a klima se přihlásilo 38 obcí. Tato aktivita je společná pro tyto obce a je zaštítěná kanceláří MAS Hradecký venkov. Udržitelná energetika a snižování uhlíkové stopy patří mezi hlavní cíle této naší společné aktivity. Akční plán udržitelné energie a klima stanovuje jako hlavní závazný cíl snížení emisí CO2 o 40 % do roku 2030. Dva dny jsme se společností Enviros navštěvovali některé obce, které jsou zapojeny do Paktu starostů. Není možné navštívit všechny obce najednou, ale určitě ještě některé obce společně navštívíme v příštím roce. Na obcích jsme řešili, jakou podobu bude mít Akční plán. Jeho součástí budou shrnutá vstupní emisní data, které budou rozděleny na sektory, které svou činností mají vliv nebo přímo produkují emise CO2 nebo další skleníkové plyny, které jsou dle metodiky IPCC4 přepočteny podle emisních faktorů.

 

Zkoumané sektory jsou shrnuty v následujících kategoriích:

  • Obecní budovy – budovy ve vlastnictví obce Terciární sektor – soukromé komerční nemovitosti
  • Bytový fond – všechny rezidenční stavby
  • Veřejné osvětlení – světelné body v ulicích města, dále zde budou návrhy opatření k dosažení cíle a dále adaptační část, která je zaměřována na přizpůsobení se nezvratitelných změn klimatu a extrémním situacím, které jsou přímo či nepřímo způsobeny lidskou činností (např. stínění, různá opatření spojená se záplavami apod.)

 

Dále akční plán bude obsahovat návrhy opatření k dosažení cíle a v neposlední řadě adaptační část, zaměřující se na eliminaci nebo snížení produkce skleníkových plynů, přičemž adaptační opatření se zaměřují na přizpůsobení se nezvratitelných změn klimatu a extrémním situacím, které jsou přímo či nepřímo způsobeny lidskou činností.

 

 

Bc. Jana Štěpánková, vedoucí kanceláře MAS

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů