Úvodní stránka

Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Zemědělský den - ZAS Mžany a.s.


22.9.2011 se uskutečnil II. ročník Zemědělského dne. Tentokrát ve středisku v Sověticích. Hlavním bodem programu bylo předvedení a hodnocení dojnic. Jak řekl Dr. Ing. Jan Pešek ředitel společnosti, cílem akce nebyla jen ukázka šlechtitelské a chovatelské práce, ale i propagace práce zemědělců a výrobců, především regionálních potravin. 

 

Zemědělský den je nejen propagace domácího zemědělství, regionálních produktů, ale i spolupráce metodou Leader. Tuto metodu společně na  této akci propagovaly  MAS Hradecký venkov a MAS Společná CIDLINA.

Jde o rozvoj regionu, kdy se do přípravy a realizace místní rozvojové strategie zapojí co nejvíce partnerů. Tj. veřejná správa, podnikatelé, neziskový sektor nebo školy. Myšlenkou programu Leader je, aby si občané v regionu sami určili, které oblasti podpory budou doporučeny k financování.

Obě místní akční skupiny se postaraly o program pro školy a mateřské školky, připravily setkání starostů z regionu a podílely se na propagaci celé akce. O aktivitách místních akčních skupin a myšlence Leader promluvila na akci předsedkyně MAS Hradecký venkov Jana Kuthanová a za MAS Společná CIDLINA její předseda pan Šustr.


| Autor: Iva Horníková | Vydáno dne 22. 09. 2011 | 1845 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.