Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Z Á Z N A M z jednání správní rady obecně prospěšné společnosti Hradecký venkov, konaného dne 15.6.2009 na MěÚ v Nechanicích


Program jednání :

1. Přivítání přítomných
2. Informace z MZe ČR – realizace SPL
3. Informace z jednání Krajské sítě MAS v Úpici
4. Projekty spolupráce s MAS Společná Cidlina
5. Schválení vnitřních směrnic MAS
6. Prezentace MAS na Zemi živitelce a Dožínkách
7. Diskuze, závěr
8. Závěr jednání

Přítomni:  Josef Karel, Jana Kuthanová, Josef Macháček,  Jiří Pechar, Jana Rejlová, Miroslava Součková, Jitka Brádlová, Iva Horníková.


Předseda správní rady Jiří Pechar  přivítal přítomné a předal slovo předsedkyni Programového výboru Janě Kuthanové, která informovala o průběhu školení 11.6. 2009 na Mze.
Na programu školení byly informace k opatření IV.1.1. Místní akční skupina, zhodnocení 2.kola výběru MAS, informace o změně pravidel, postupy administrace, informace k opatření IV. 1. 2. Realizace místní rozvojové strategie, postupy administrace a náležitost výzvy.
Ze školení vyplynulo, že k podpisu dohody dojde v polovině července. Za MAS Hradecký venkov se školení se zúčastnily Jana Kuthanová a Iva Horníková.
Po diskusi k realizaci našeho SPL  bylo členy SR odsouhlaseno:
- prozatím nebude otevřena v účetnictví MAS hotovostní pokladna
- s J.Kuthanovou  a s I. Horníkovou,  budou uzavřeny dohody o provedení práce a budou jim propláceny cestovní náhrady za cesty související s realizací SPL, dohody budou propláceny v závislosti na finanční situaci o.p.s.. Na základě příjmu prostředků na administraci MAS.
- I.Horníková bude mít služební mobil u firmy O2, měsíční tarif 650,-


Poté Jana Kuthanová informovala o jednání Krajské sítě MAS, které se konalo v Úpici. Předsedou krajské sítě MAS Královéhradeckého kraje byl zvolen Petr Kulíšek, místopředsedkyní Jana Kuthanová.

Jana Kuthanová z naší MAS a Jana Bitnerová z MAS Společná CIDLINA se společně zúčastnily školení Projektů spolupráce.
Obě MAS společně připravily a podaly dva projekty „ Dětem pro radost“ a „Partnerství pro venkov“ Jana Kuthanová představila projekt „ Dětem pro radost“. Výstupem tohoto projektu bude v případě úspěšné žádosti 29  dětských hřišť na území obou MAS.
Jana Rejlová představila projekt „ Partnerství pro venkov“. Výstupem druhého projektu budou v případě úspěšné žádosti velkokapacitní stany a jejich vybavení, hala, vybavení školící místnosti, společensko-vzdělávací akce a semináře.

Iva Horníková připravila vnitřní směrnice MAS -  Skartační a archivační řád, Směrnici kontrol a monitoringu a Směrnici pro příjem a administraci projektů, které Správní rada schválila. Vnitřní řády jsou zveřejněny na stránkách Hradeckého venkova.

Jana Kuthanová informovala přítomné o možnosti prezentace MAS Hradecký venkov na Zemi Živitelce v Českých Budějovicích a krajských Dožínkách společně s dalšími MAS Královéhradeckého kraje.

Po krátké diskuzi k výše uvedeným bodům, představili  členové Správní rady pozvánky na volnočasové a společenské akce z regionu Hradecký venkov.

V Nechanicích 19.6.2009
Zapsala: Iva Horníková


| Autor: Iva Horníková | Vydáno dne 22. 06. 2009 | 1818 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.