Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Zástupci MAS Hradecký venkov se zúčastnili valné hromady národní sítě MAS

Dne 11.3.2009 se zástupci MAS Hradecký venkov – M.Součková, J.Kuthanová, a J.Karel zůčastnili VH NS MAS ČR v Zábřehu na Moravě.

 


Již cesta na VH byla pro nás podnětná a to proto, že jsem ji absolvovali společně se zástupci MAS Společná Cidlina manažerkou Janou Bitnerovou a předsedou o.s. panem Šustrem a též zástupkyní Krajského úřadu Královéhradeckého kraje p.Ing.Peršinovou. O čem jsme asi hovořili celou cestu – o již realizovaných projektech Společné Cidliny a jejich zkušenostech s realizací Strategického plánu LEADER, a též na téma možné spolupráce a projektech spolupráce mezi MAS. 

Samotná VH byla velmi dobře připravena, a tak jednání mělo spád a jeden bod následoval druhý. Předseda NS MAS ČR p.Bc. F. Winter ve své zprávě stručně a jasně vyhodnotil činnost NS MAS za minulý rok a sdělil její cíle pro další rok. Všechny návrhy na usnesení byly VH schváleny. Účastníkům se představili zvolení zástupci za jednotlivé kraje ve výboru NS (za náš kraj Mgr.Petr Kulíšek - Nad Orlicí) a zástupci do pracovní skupiny LEADER (p.J.Bitnerová – Společná Cidlina).

Další body VH - např. Prezentrace Mze ČR, zpráva o činnosti pracovní skupiny pro realizaci LEADER, prezentace ÚEZI (Ústav zemědělských a potravinářksých informací) Praha a samozřejmě diskuse.

 

Domnívám se, že činnost NS MAS ČR a především pracovní skupiny pro realizaci LEADER lze za poslední období hodnotit pozitivně, dokladem je např. aktivní účast při tvorbě a připomínkování pravidel PRV Osa IV., prosazování metody LEADER do dotačních programů krajů i ČR,zapojení NS MAS do mezinárodních struktur ELARD a další, více též na www.nsmascr.cz, kde najdete jednotlivé zprávy a prezentace z Valné hromady NS MAS ČR v Zábřehu na Moravě.

 

Jana Kuthanová

 

 


| Autor: Jana Kuthanová | Vydáno dne 25. 03. 2009 | 995 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.