Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

ZÁPIS Z PRACOVNÍHO SETKÁNÍ

Zástupců NNO, zájmových spolků a klubů z mikroregionů Nechanicko, Obce památkové zóny 1866 a Urbanická brázda dne 12.4. 2007 v Nechanicích.


Přítomni: viz prezenční listina

Program jednání:
1) Úvod – důvody setkání
2) Možnosti vzájemné spolupráce
3) Shrnutí, závěry

1) Úvod – důvody setkání 
J.Pechar – místopředseda mikroregionu Nechanicko zahájil setkání, představil dosavadní spolupráci svazků obcí Nechanicko, Obce PZ 1866 a Urbanická brázda, které spolupracují od roku 2005 v rámci projektu Královéhradeckého kraje EPC – budování partnerství v kraji. Následně vysvětlil důvody, které vedly tyto svazky obcí svolat společné jednání se zástupci neziskových organizací, zájmových spolků a klubů. Hlavním důvodem je spolupráce na dalším rozvoji regionu, společné projekty a čerpání fondů EU v období 2007-2013.
J.Rejlová – euromanažerka představila projekty Královéhradeckého kraje Evropské projektové centrum – budování regionálního partnerství a Aktivity Královéhradeckého kraje v oblasti rozvoje II (AKKORD) a role svazků obcí v tomto projektu. Následně zhodnotila setkání s podnikatelskými subjekty, které proběhlo 5.4.2007 ve Všestarech a představila dohodnuté závěry.
 
2) Možnosti vzájemné spolupráce
J.Kuthanová – místopředsedkyně mikroregionu Obce PZ 1866 představila rozvoj regionů, jak ho plánují svazky obcí a proč chtějí, aby se do činnosti v regionu zapojili i podnikatelé. V následující diskusi byli navrhovány možnosti, formy zapojení a další náměty.

3)Shrnutí, závěry
J.Rejlová – euromanažerka shrnula jednání a diskusi a byli navrženy a odsouhlaseny tyto závěry:
 - neziskové organizace se chtějí aktivně podílet na dalším rozvoji regionu
 - svazky obcí připraví návrh instituciálního zastřešení spolupráce (forma, finance, pravomoce apod.), ten rozešlou zúčastněným k připomínkování a vyvěsí ho na internetové stránky (www.nechanicko.cz, www.urbanicko.cz), aby  přístupný dalším zájemcům v regionu
-  všichni zúčastnění budou informovat další subjekty v území
-  databáze projektů, která byla od NNO Nechanicka získána na jejich setkání v listopadu 2006 v KD v Nechanicích bude použita jako základ společné databáze projektů 
-  veškeré náměty a připomínky možno konzultovat s J.Rejlovou (mobil: 731516980, emai: euro.rejlova@tiscali.cz), J.Kuthanovou (mobil: 724186825, e-mail: kuthanova@horineves.cz), nebo na svých obecních úřadech)

V Roudnici dne 15.4.2007
Zapsala: Jana Rejlová,  e-mail: euro.rejlova@tiscali.cz

 

 


| Autor: Jana Rejlová | Vydáno dne 12. 04. 2007 | 1589 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.