Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

ZÁPIS Z PRACOVNÍHO SETKÁNÍ

Zástupců podnikatelských subjektů z mikroregionů Nechanicko, Obce památkové zóny 1866 a Urbanická brázda dne 5.4. 2007 ve Všestarech.


Přítomni: viz prezenční listina

Program jednání:
1) Úvod – důvody setkání
2) Možnosti vzájemné spolupráce
3) Shrnutí, závěry

1) Úvod – důvody setkání 
J.Macháček – předseda mikroregionu Obce PZ 1866 zahájil setkání, které spolupracují od roku 2005 v rámci projektu Královéhradeckého kraje EPC – budování partnerství v kraji. Následně dosavadní spolupráci svazků obcí Nechanicko, Obce PZ 1866 a Urbanická brázda a vysvětlil důvody, které vedly tyto svazky obcí svolat společné jednání se zástupci podnikatelský subjektů. Hlavním důvodem je spolupráce na dalším rozvoji regionu, společné projekty a čerpání fondů EU v období 2007-2013.
 J.Rejlová – euromanažerka představila projekty Královéhradeckého kraje Evropské projektové centrum – budování regionálního partnerství a Aktivity Královéhradeckého kraje v oblasti rozvoje II (AKKORD) a role svazků obcí v tomto projektu.

2) Možnosti vzájemné spolupráce
J.Kuthanová – místopředsedkyně mikroregionu Obce PZ 1866 představila rozvoj regionů, jak ho plánují svazky obcí a proč chtějí, aby se do činnosti v regionu zapojili i podnikatelé. V následující diskusi byli navrhovány možnosti, formy zapojení a další náměty.

3) Shrnutí, závěry
J.Rejlová – euromanažerka shrnula jednání a diskusi a byli navrženy a odsouhlaseny tyto závěry:
? podnikatelé se chtějí podílet na dalším rozvoji regionu
? svazky obcí připraví návrh instituciálního zastřešení spolupráce (forma, finance, pravomoce apod.), ten rozešlou zúčastněným k připomínkování a vyvěsí ho na internetové stránky (www.nechanicko.cz, www.urbanicko.cz), aby  přístupný dalším zájemcům v regionu
? všichni zúčastnění budou informovat další subjekty v území
? dle výsledků jednání se zástupci NNO, které v obdobném duchu proběhne 12.4.2007 v KD v Nechanicích, bude svoláno další setkání
? veškeré náměty a připomínky možno konzultovat s J.Rejlovou (mobil: 731516980, emai: euro.rejlova@tiscali.cz), J.Kuthanovou (mobil: 724186825, e-mail: kuthanova@horineves.cz), nebo na svých obecních úřadech


V Roudnici dne 8.4.2007
Zapsala: Jana Rejlová,  e-mail: euro.rejlova@tiscali.cz

 


| Autor: Jana Rejlová | Vydáno dne 06. 04. 2007 | 1692 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.