Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Velká propagační akce MAS "Noc kostelů"

27. května 2011 se v kostele v Nechanicích uskuteční velká propagační akce MAS Hradecký venkov „ Noc kostelů“


 

Cílem akce je připomenout veřejnosti práci naší místní akční skupiny, prezentovat realizované projekty našich žadatelů a akce je také vyvrcholením projektu podpořeného Nadací VIA „Babičko, dědečku, vyprávěj“


V doprovodném programu se mohou návštěvnici těšit na vystoupení umělecké školy Hořice a koncert hudebního tělesa Solideo.


Naše pozvání na akci přijala ředitelka Muzea východních Čech, která přiveze na ukázku staré Kancionály a rukopisy týkajících se knih používaných při bohoslužbách. Zájemci se mohou na chvilku vrátit do doby, než vznikl knihtisk a budou si moci zkusit přepisovat texty.


Navštíví nás také studenti Potravinářské školy Smiřice, kteří budou v kostele realizovat výstavu stolování z dob našich babiček, až  po dnešek. Studenti také naučí děti a nezkušené kuchařinky plést vánočky z kynutého těsta a návštěvnici budou moci  ochutnat jejich  výrobky studené kuchyně.


Program je opravdu bohatý: dále Vás pozveme na ochutnávku mešního vína, výstavu řemeslných výrobků, výstavu „Tak jde čas“, před půlnocí Vás čeká  čtení z bible doprovázené hrou na harfu a výstava církevního oblečení s výkladem.


Před kostelem budou pro návštěvníky připraveny zákusky cukrárny z Rohovládové Bělé, čajovna z Hořic, studená kuchyně studentů ze Smiřic, stánek s dobrým vínem a kávou.

Partnery akce jsou: Římskokatolická farnost Nechanice - člen společnosti a Komise pro rozvoj města Nechanice.


Výtěžek ze vstupného bude věnován Nechanické farnosti na opravu varhan.

Prosím členy MAS, kteří by chtěli svoje organizace na akci představit, aby svoje propagační materiály doručili do 15. května do kanceláře MAS. 

 


| Autor: Iva Horníková | Vydáno dne 18. 03. 2011 | 2161 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.