Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

SZIF provádí od 1. 4. 2013 veškerý platební styk výhradně přes bankovní účty zřízené u České národní banky

Státní zemědělský intervenční fond (dále SZIF) provádí od 1. dubna 2013 veškeré výplaty dotací, podpor a další platební operace výhradně přes bankovní účty, které k tomuto účelu zřídil u České národní banky (dále ČNB). Tato nezbytná změna vychází ze zákona č. 501/2012 Sb., kterým se mění zákon č. 218/2000 Sb. o rozpočtových pravidlech, který mimo jiné ukládá všem státním fondům od 1. 4. 2013 vést veškeré účty včetně využívání s nimi souvisejících služeb výhradně u ČNB namísto dosavadních účtů, které byly vedeny u jednotlivých komerčních bank.


 


 

Tato změna se přímo týká od 1. dubna 2013 všech klientů a partnerů SZIF , jelikož veškeré dosavadní účty, z kterých byli zvyklí dostávat finanční prostředky, nebo naopak na ně vracet část neoprávněně získaných finančních prostředků zpět (tzv. vratky) a další jsou nahrazeny novými účty u ČNB. SZIF měl doposud 77 různých běžných účtů u více komerčních bank, které jsou nyní optimalizovány na výsledných 26 (celkový přehled je uveden v příloze) a jsou nově vedeny v ČNB.

Žadatelé o dotace a další příjemci finančních prostředků ze SZIF na výpisu ze svého účtu zaznamenají tuto změnu v čísle účtu odesílající banky. Zcela zásadní význam má tato informace zejména pro klienty, kteří budou po datu 31. 3. 2013 z různých důvodů vracet obdržené finanční prostředky zpět. Tyto subjekty (fyzické i právnické osoby) budou muset do příslušné dokumentace (příkaz k úhradě atp.) zadat nové správné číslo adekvátního účtu SZIF vedeného u ČNB – viz uvedený přehled v příloze.

Dále je třeba zdůraznit, že novela zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech, ukládá obcím, krajům, příspěvkovým organizacím, veřejným výzkumným institucím, veřejným vysokým školám a některým dalším institucím povinnost vést u ČNB účet pro příjem dotací ze státního rozpočtu a státních fondů. Tyto účty musí být zřízeny do 3 měsíců od nabytí účinnosti zákona, tedy také nejpozději do 31.3.2013. SZIF je v této souvislosti oprávněn poskytnout od 1.4.2013 dotaci dotčeným žadatelům výhradně na účet vedený u ČNB, který žadatel/příjemce dotace musí správně uvést do formuláře Žádosti o proplacení. V případě, že žadatel uvedl v rámci předchozí administrace Žádosti o dotaci jiné číslo účtu, je nutné po zřízení nového účtu u ČNB nahlásit změnu na příslušném RO SZIF.


| Autor: Iva Horníková | Vydáno dne 05. 04. 2013 | 1675 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.