Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Pozvánka pro členy MAS

Naše Místní akční skupina byla oslovena  společností CzechINVENT, zda bychom  přijali  skupinu zástupců bulharských organizací, kteří chtějí studovat  nevládní organizace v ČR působí v oblasti ekonomického rozvoje, trvale udržitelného rozvoje a začleňování znevýhodněných skupin obyvatelstva do ekonomického života.


Všichni bulharští účastníci jsou z regionu Haskovo (česky Chaskovo, Chaskovská oblast), který leží na jihovýchodě Bulharska u řeckých a tureckých hranic. 

Region má 300,000 obyvatel,  město Haskovo necelých 100,000 obyvatel, druhým největším městem regionu je Dimitrovgrad s cca 50,000 obyvateli. V regionu dříve býval významný sektor pěstování tabáku + výroba cigaret, v tomto sektoru však došlo k podstatnému útlumu. Nyní převládá potravinářství, chemický průmysl, textilní a strojírenský - výroba strojů. Silně zastoupené je i zemědělství, pěstování ovoce a zeleniny, výroba vína a piva. V roce 2001 byl ustaven Euroregion Maritza Bulharsko) - Evros (Řecko) - Merich (Turecko) s cílem podporovat přeshraniční spolupráci.

Další informace například viz www.hs.government.bg/economy-en.htm a www.maritza.info 

Delegaci přijmeme ve středu 14.4.2010 v 15 hodin na poradenském místě MAS v Roudnici, kde představíme strukturu a práci naší organizace, úspěšné projekty a budeme odpovídat na otázky našich hostů. Budeme rádi, pokud i vy budete mít zájem o toto setkání a přijedete.


| Autor: Iva Horníková | Vydáno dne 08. 04. 2010 | 980 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.