Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Ovocnářství - SHR Rostislav Ševčík

Sídlo:SHR Rostislav Ševčík, Probluz 61, 503 15 Nechanice,

(kde nás najdete?)

Kontakt:+420 602 220 993 Rostislav Ševčík

E-mail: Sevcik.Vrata@seznam.cz


Firma Ševčík byla založena v roce 1991. Je to rodinná farma, ve které jsou zaměstnáni v trvalém pracovním poměru pouze rodinní příslušníci. V počátku jsme se zabývali rostlinnou a živočišnou výrobou se zaměřením na pěstování  řepky olejky, pšenice, ječmene, ovsa, brambor a kukuřice. A dále chovem dojnic, jatečných býků a ovcí.
Snaha dodávat na trh kvalitní české ovoce, nás vedla k založení ovocné školky, ze které jsme postupem let vysázeli ovocné sady, které mají v současné době výměru 12.36 hektaru.

Téměř výhradním oborem v současné době  je ovocnářská výroba se zaměřením na pěstování třešní, meruněk , broskví, švestek, jabloní a hrušní. Z odrůd třešní pěstujeme Rivan, Burlat, Karešovu, Těchlovan, Van, Kordia, Octavii a Hedelfinskou.  Z meruněk je to  Leskora, Bergeron, Harcot, Sundrop, Darina. Z odrůd broskvoní máme Red haven, Fair haven, Krasavu, Cresthaven a Flamingo. Jabloně zastupuje z letních odrůd Discovery, Julie, Mio a Erly gold. Z podzimních je to Rubín, Bohemie, Rubinola, Selena, Melodie,Topaz, Angold, Resista, Golden delicious.  Z novinek pak Rubín step, Rubimeg, Lipno, Vysočina, Rucla, Sirius a z hrušní je to Boscova  lahvice, Konference, Lucasova, Dicolor, Erika, Beta, Bohemica, Grosdemange, Astra a David.
Z odrůd švestek máme Čačanskou rannou, Čačanskou lepotici, Čačanskou najbolii, Stanley, Vlašku , Annu Späth, Valjevku, Valor, Elenu a Jojo.
V roce 2012 se chystáme v programu Výzkumného ústavu ovocnářského v Holovousech vysázet na výměře 1 ha ušlechtilé odrůdy Bezu černého, který je využíván v potravinářském a farmaceutickém průmyslu. Jsme držitelem ochranné známky SISPO, která se vztahuje na všechny druhy námi pěstovaného ovoce.

Prodej ovoce:  prodejnička, která je umístěna v ovocném sadu na křižovatce směrem od Dolního Přímu na Stěžery a Břízu v době zhruba od 9.00 do 16.00, a to i o víkendech nebo přímo na adrese firmy, tj. v Probluzi,čp 61.


| Autor: administrátor | Vydáno dne 00. 00. 0000 | 4142 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.