Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Občanské sdružení ARS VIVA

Představujeme dalšího člena MAS Hradecký venkov Aktivity sdružení ARS VIVA
Občanské sdružení ARS VIVA bylo založeno v roce 1997 s cílem podporovat kulturu v našem regionu, zejména pak její hudební oblast.

Přidána ozvučená prezentace. Autorem je p. Z. Zajfrt.

Zástupce, který bude jeho jménem jednat  v MAS Hradecký venkov je Miriam Bendová


Pokud máme představit toto sdružení blíže, seznámíme vás současně s ženským pěveckým sborem CANTUS FEMINAE. Hlavní náplní práce ARS VIVY je totiž organizační a finanční zajištění akcí tohoto pěveckého tělesa.


Zakladatelem a sbormistrem je Mgr. Petr Semerák. Sbor má nyní 27 členek.V jeho repertoáru  jsou skladby jak světových a českých klasiků (Mozart, Brahms, Smetena.. ) tak i našich současníků ( Eben, Lukáš, Pavlica…). Díky této pestré skladbě, může ARS VIVA představovat sbor při nejrůznějších  příležitostech – tradičních adventních a velikonočních koncertech, večerech sakrální hudby, benefičních akcích.. Jistě nejvýznamnější hudební událostí je již tradiční květnové setkání pěveckých sborů Festiválek Nechanice, na který se sjíždějí každoročně sbory z různých koutů naší republiky i hosté ze zahraničí. Jako další hudební akcí v režii sdružení ARS VIVA je podzimní Svatocecilský koncert na počest patronky všech umělců. Komponovaný pořad instrumentální hudby, zpěvu a poezie , by se měl , jak doufají jeho tvůrci, také stát tradičním.


Sdružení ARS VIVA má za léta své existence bohaté zkušenosti v oblasti organizování amatérské kultury v našem regionu. Stále stoupající umělecká úroveň sboru CANTUS FEMINAE však přiměla ARS VIVU vypořádat se i s organizací cest do zahraničí – Slovinska, Německa Slovenska, Anglie. Zatím nejnáročnější je jistě letošní příprava cesty do Řecka, kam byl sbor pozván na mezinárodní hudební festival a soutěž sakrální hudby.

 

Proč jste se stali členy MAS?

Činnost sdružení ARS VIVA je, tak jako u jiných sdružení, závislá na dvou hlavních faktorech – lidech nadšených pro věc a financích. Toho prvního má naštěstí dostatek, to druhé ti nadšení stále shání. Je obecně známo, že získat peníze pro kulturu není jednoduché, natož pak pro kulturu amatérskou. ARS VIVA tedy přivítala v loňském roce možnost stát se členem MAS – Hradecký venkov. Jako součást této obecně prospěšné společnosti se může účinněji zapojit do různých grantových programů zaměřených na podporu kultury. Dalším velmi důležitým důvodem pro přijetí členství v MAS - Hradecký venkov je příležitost propojovat svoji práci s činností ostatních zájmových sdružení v rámci MAS. 


Občanské sdružení ARS VIVA má pro další období v plánu rozšířit svou činnost například na organizování výstav prací regionálních amatérských umělců, pořádání  tanečních večerů , přípravu soutěží pro dětské zpěváčky. Jestli se sdružení podaří uskutečnit své záměry se brzy ukáže. Nadšení pro práci má zatím dostatek.

 

Kontakty:

Miriam Bendová, předseda sdružení,   Jitka Vodrážková, místopředseda sdružení                    
tel. 605 289 062, e-mail: motus@email.cz                                         

Mgr. Petr Semerák,   sbormistr 

 


| Autor: Petr Semerák | Vydáno dne 19. 06. 2008 | 1733 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.