Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

MAS v Královéhradeckém kraji přinášejí v době krize finanční pomoc

Místní akční skupiny v našem kraji se staly velmi úspěšnými v žádání o finanční prostředky z fondů EU.  Z programu LEADER přinesou do kraje v rozmezí let 2009 až 2014 přes 410 milionů korun. Občané z mnoha obcí si z těchto peněz pomohou k vybavení hřišť, opravám škol a školek, rekonstrukcím vodovodů, kanalizacím, opravám místních komunikací a dalším  projektům, které pomohou ke zlepšení kvality života na venkově a v malých městech. Je to významná finanční injekce pro malé obce, které jsou diskriminovány při rozpočtovém určení daní ze státního rozpočtu


Také MAS Hradecký venkov vyhlásila 1. Výzvu k předkládání projektů, a to dne 27.8.2009. Na základě jednání pléna a programového výboru byla vyhlášena pouze jedna fiche opatření a to Fiche č. 5 - Obnova a vybavení objektů občanské vybavenosti – posilování sounáležitosti obyvatel s územím.
Hlavním cílem této Fiche je podpořit obnovu a rozvoj obcí a stávající občanské vybavenosti, podpořit rozvoj služeb a tím zvýšit kvalitu života ve venkovských oblastech. Podpořit činnost spolků, sdružení, místních iniciativ a obnovu tradic, jež posílí vědomí sounáležitosti obyvatel s místem.
Ve dnech 23. a 24. září  měli oprávnění žadatelé  možnost registrovat své žádosti o dotaci v kanceláři MAS Hradecký venkov, v přízemí budovy Městského úřadu v Nechanicích. Celkem bylo zaregistrováno 14 žádostí, z toho 5 registrovaly nestátní neziskové organizace tj.  zájmové spolky a sdružení  a 9 obce. Celková alokovaná částka k rozdělení je 3.037.083,- Kč. Celkové náklady registrovaných projektů jsou 5.678.632,-, Kč z toho požadovaná dotace 4.347.058,- Kč.
Výběrová komise bude hodnotit projekty  dle povinných kritérií a kriterií, které si stanovila při zpracování Strategického plánu Leader (SPL). Vše najdete na www.hradeckyvenkov.cz
V příští výzvě v roce 2010 by dle finančního plánu měla být vyhlášena tato fiche opatření:
• Záchrana, obnova a rozvoj kulturního dědictví
• Vybudování dopravní a technické infrastruktury v obcích
• Obnova a vybavení objektů občanské vybavenosti
• Podpora závádění činnosti nezemědělské povahy
• Podpora stávajích podniků a podpora zakládání mikropodniků
Záleží však na plénu a programovém výboru MAS, která opatření schválí k vyhlášení. Dá se předpokládat, že dojde k jejich korekci, a to vzhledem k nižší alokaci než byl předpoklad při zpracování SPL.
Těšíme se na další zajímavé projekty, sledujte www.hradeckyvenkov.cz.

Za MAS Hradecký venkov
Jana Kuthanová

 
 

 


| Autor: Jana Kuthanová | Vydáno dne 30. 09. 2009 | 2615 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.