Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

MAS Hradecký venkov navštivila delegace z Bulharska

Ve středu 14. dubna 2010 jsme přijali delegaci představitelů veřejné správy z bulharského regionu Haskovo.  Tento region má 300 tis. obyvatel,  vlastní město Haskovo necelých 100 tis.   V regionu se dříve   pěstoval tabák a prosperoval tabákový průmysl, nyní zde převládá potravinářství, průmysl chemický, textilní a strojírenský.    Silně zastoupené je i zemědělství, pěstování ovoce a zeleniny, výroba vína a piva. 

 


Celé organizace návštěvy se ujala Ing. Jana Rejlová na kontaktním místě MAS – na Obecním úřadě v Roudnici. Přívítala hosty a seznámila je s programen. Mimo připravených prezentací to byla i návštěva mateřské školky v Roudnici, která byla postupně zrekonstruována a vybavena z dotací a finančních prostředků obce.

Předsedkyně programového výboru paní Jana Kuthanová seznámila návštěvníky s různorodou činností naší společnosti. Paní Jana Pečenková, členka výběrové komise jim představila činnost neziskové organizace Aura canis, o.s. týkající se canisteterapie a zodpovědné výchovy ke zvířatům. Další člen naší MAS – zástupce Římskokatolické farnosti Nechanice pan Marián Benko je seznámil s aktivitami církve pořádanými pro širokou veřejnost. Za správní radu Hradeckého venkova se akce zúčastnil Josef Macháček - předseda mikroregionu Obcí památkové zóny 1866.

Účastníci setkání pak společně diskutovali o programu Leader, o činnosti mikroregionů a místních akčních skupin a s tím spojeném čerpání finančních prostředků z evropských fondů.
 
Závěrem nám buhlarští návštěvníci poděkovali za představení našeho regionu a společnosti a konstatovali, že se jim velice líbí způsob naší práce, především to jak jsme blízko k lidem.

Děkujeme panu Zajfrtovi, který celou událost filmoval.

 

 


| Autor: Iva Horníková | Vydáno dne 15. 04. 2010 | 1228 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.