Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Místní akční skupina (MAS) Hradecký venkov hledá aktivní členy.


Plénum MAS se sešlo v září t.r. ke svému dalšímu jednání, na kterém se mimo jiné programové body hodnotilo činnost MAS. Společnost byla založena v roce 2007. Za tuto dobu se díky aktivním členům a personálu MAS podařilo realizovat projekty za více jak 30 mil. Kč. Rok 2013 bude však posledním rokem tohoto programového období a MASka se již intenzivně chystá na nové 2014 – 2020. Činnost Místních akčních skupin v rámci ČR je hodnocena pozitivně, z těchto důvodů je reálná šance, že by metodou LEADER (kterou místní akční skupiny pracují), byla možnost získat více finančních prostředků i z jiných Programových rámců (dnes Operačních programů), než tomu bylo v současném programovém období.
Pokud  taková struktura financování bude nastavena, pak bude záležet na závěrech a stanovení priorit komunitního projednávání místní rozvojové strategie. Komunitní projednávání je základní princip  metody Leader – přístup „zdola nahoru“, tzn. s co největším zapojením veřejnosti – členů neziskových organizací (spolky, sdružení apod), zástupců samospráv, podnikatelů projít všechny fáze zpracování strategie přináší důležité informace, předchází střetům a problémům při realizaci, pomáhá vytvářet společné záměry, ale i zvyšuje sounáležitost obyvatel s místem kde žijí.
V současné době jsou členy MAS Hradecký venkov např. Mateřské centrum Nechanice o.s., Myslivecké sdružení Lověna  Nechanice o. s., SDH Sovětice, SDH Hořiněves, Komitét pro udržování památek z války 1866, Dětský domov a školní jídelna Nechanice, Základní škola a mateřská škola Praskačka a Hořiněves, Klub seniorů Hořiněves, Národní památkový ústav ČR, Zemědělská akciová společnost Mžany, Zemědělská společnost Kratonohy, TJ Sokol Praskačka, Římskokatolická farnost Nechanice, Český červený kříž, a další.
Místní akční skupina Hradecký venkov zve ke spolupráci další aktivní členy spolků, sdružení, podnikatele, zemědělce, ke spolupráci na tvorbě strategického dokumentu a programových rámců pro další rozvoj našeho Hradeckého venkova.
Potřební informace získáte na www.hradeckyvenkov.cz, nebo i osobně po sjednání schůzky na kontaktních místech MAS na Obecních úřadech v Roudnici, Hořiněvsi, Mokrovousech a v sídle MAS na MěÚ Nechanice.
Těšíme se na setkání s Vámi. 

                                                                                             Jana Kuthanová - předsedkyně společnosti


Informace o schválení vyhlášení výzvy k předkládání žádostí na rok 2013 na
- Podporu rozvoje cestovního ruchu (Fiche č.1)
- Podporu zavádění činnosti nezemědělské povahy (Fiche č.6)
- Podporu stávajících podniků a zakládání mikro podniků (do 10 zaměstnanců) (Fiche č.7)
Po odsouhlasení výzvy na Státním intervenčním fondu bude vyvěšena v plném znění na www.hradeckyvenkov.cz.


| Autor: Jana Kuthanová | Vydáno dne 19. 09. 2012 | 1464 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.