Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Konference „ Farmářské trhy – módní výstřelek nebo vzkříšená tradice?“


Poslední vzdělávací akce, které jsme se v roce 2011 zúčastnili byla Konference „ Farmářské trhy – módní výstřelek nebo vzkříšená tradice?“ Konferenci uspořádalo ve svých prostorách 13.12.2011 Národní zemědělské muzeum pod záštitou ministra zemědělství Ing. Petra Bendla. Konference se zúčastnili mimo zástupců místních akčních skupin také farmáři, organizátoři trhů, představitelé měst a obcí, vědečtí pracovníci a další, které toto téma oslovilo. Na konferenci vystoupili také Juraj Chmiel, náměstek ministra zemědělství ČR a Gabriel Csicsai, státní tajemník Ministerstva zemědělství a rozvoje venkova Slovenské republiky.

Účastníci řešili smysl farmářských trhů, organizaci, předpisy, kvalitu prodávaných produktů a celkový přínos pro rozvoj venkova. Témata byla zajímavá, tak jako vystoupení jednotlivých účastníků. Pro nás byla tato konference  velmi  zajímavá, protože na území Hradeckého venkova žádný farmářský trh nemáme a v rámci Projektů spolupráce jsme měli zájem, aby u nás vznikla možnost nakupovat potraviny a další produkty přímo od výrobců z regionu. Hledali jsme partnery i vhodné místo, ale to se nám však nepodařilo. A projekt jsme nepodali.

Jako alternativu jsme založili naši virtuální Tržnici Hradeckého venkova.

Zde se mohou bezplatně prezentovat výrobci kvalitních produktů z našeho regionu. Pro nakupující je důležitý dohledatelný původ, vysoká kvalita, čerstvost, způsoby zpracování a osobní kontakt s výrobce. Návštěvou provozoven a nákup přímo u výrobce získá nakupující úplné informace o způsobu pěstování, chovu nebo výrobě produktu. Zákazník tak získá za přijatelnou cenu kvalitní produkt. Proto i v roce 2012 budeme pokračovat na rozšiřování naší Tržice s dalším cílem pomoci místním výrobcům a oživení místní ekonomiky.

 


| Autor: Iva Horníková | Vydáno dne 01. 01. 2012 | 1831 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.