Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Exkurze do rodinné farmy Kejklíček

MAS Hradecký venkov uspořádala v rámci svých vzdělávacích aktivit exkurzi do minimlékárny.


Provoz mlékárny vede Ing. Vlasta Kejklíčková, která tento nápad vymyslela a zrealizovala. Jak jsme se dozvěděli, začátky nebyly vůbec jednoduché. Ing. Kejlíčková se zaměřuje hlavně na výrobu sýrů, tvarohu, tvarohových dezertů a jogurtů. Na počátku bylo hledání informací, jak vůbec sýry a ostatní produkty vyrábět, ale kromě amaterských kurzů, které neměly pro paní Kejklíčkovou žádný přínos, nejsou na trhu žádné odborné informace. Proto se pustila do zkoušení vlastních receptur.

Výrobky jsme měli možnost ochutnat, ale mnozí je již znáte ze zemědělského dne nebo z farmařských trhů, kde Kejklíčkovi svoje produkty prodávají. Svoji malou prodejničku mají přímo na farmě. Výrobky jsou bez konzervantů a jogurty bez zahušťovadel a cukrů. 

Po ochutnávce a teoretickém výkladu nás vzala paní Kejklíčková do svého provozu, který má sklepě rodinného domku. V provozu panuje neskutečná čistota a paní Kejlíčková nám vysvětlila, že jen tak doháhne toho, že nemusí používat konzervanty jako se používají ve velkovýrobě. Vše dezinfikuje a před použitím ještě vyvařuje, takže se žádné patogenní bakterie do potravin nemohou dostat a její jogurt vydrží bez problémů i 1 měsíc.

Náročnost celé výroby jsme si uvědomili, když nám paní Kejklíčková pověděla, že na zpracování dávky 400 l mléka vstává v 5 hodin ráno a končí druhý den ve 2 ráno. Paní Kejklíčkové děkujeme za exkurzi a přejeme, ať se jí daří a nám zákazníkům, abychom měli více takových dobrých  a kvalitní potravin.


| Autor: Iva Horníková | Vydáno dne 29. 11. 2011 | 2711 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.