Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Co jsou to Projekty spolupráce? Jak je možné se do Projektu spolupráce zapojit?


Co jsou to Projekty spolupráce?

Projekty spolupráce jsou další možností, jak rozvíjet naše území za finanční pomoci fondů Evropské unie. Jedná se Projekty spolupráce mezi místními akčními skupinami na národní nebo mezinárodní úrovni. Tyto projekty vznikají na základě společných projektových záměrů, potřeb či problémů partnerských MAS.
MAS vypracují společnou projektovou žádost včetně všech povinných příloh, kterou podají na Státní zemědělský intervenční fond v rámci vyhlášené výzvy pro příjem žádostí do Programu rozvoje venkova ČR, osa IV. Leader, Projekty spolupráce.
Pokud je projekt vybrán k podpoře, musí zástupci partnerských MAS svůj projekt obhájit před odbornou porotou, doložit další povinné podklady a teprve poté je uzavřena smlouva o poskytnutí dotace a projekt je realizován. Na tyto projekty nemáme alokovány finanční prostředky, MAS je v roli žadatele.

Jak se zapojit do Projektu spolupráce?


Náměty na projekty spolupráce v MAS Hradecký venkov,  vždy vycházejí ze skutečných potřeb území, které jsou známy kanceláři MAS.  Projekty spolupráce spoluvytváříte tedy vy sami. Jsou to Vaše nápady, s kterými přijdete do kanceláře MAS.
My je zařadíme do seznamu projektových záměrů. A pokud se sejdou takové, které je možné využít do právě vyhlášené Výzvy projektů spolupráce a máme partnerskou MAS (to je velmi důležité, neboť bez ní, nelze takovýto typ projektu realizovat!) oslovíme autora projektového záměru, zda stále platí zájem spolupracovat. Pokud tomu tak je, zpracuje kancelář MAS projektovou žádost, projekt podáme a čekáme, zda je úspěšný, tzn.  zda bude vybrán k podpoře.

Kolik peněz stojí zapojit se do projektu spolupráce?


Náklady na zpracování žádosti o dotaci včetně všech příloh, jednání s partnerskou nebo partnerskými MAS (může jich být i více) hradí kancelář MAS ze svých provozních výdajů.
V případě, že je žádost podpořena dotací, podílíte se, jakožto partner projektu na jeho financování a realizaci. MAS s vámi uzavře partnerskou (dle charakteru projektu, také nájemní) smlouvu, která přesně stanovuje úlohy obou stran při realizaci projektu.
Musíte ovšem počítat s tím, že svou část projektu si předfinancujete tj. poskytnete finanční prostředky na účet MAS před realizací projektu a po proplacení dotace je vám poměrná část vrácena.

 


| Autor: I.Horníková, J. Rejlová | Vydáno dne 21. 09. 2012 | 1812 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.