Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

AGRODRUŽSTVO LHOTA POD LIBČANY

Sídlo: Lhota pod Libčany 182, 503 27 (kde nás najdete?)

Tel.: +420 495 585 402

E-mail: agrolhota@agrolhota.cz

Web: www.agrolhota.cz
                       


PRODEJ SYROVÉHO KRAVSKÉHO MLÉKA
 
Kde:  Na mléčné farmě v Osičkách    
Kdy:  Pondělí, středa, pátek od 18.00 do 18.30 hod.    
Cena:  10,- Kč/1 litr  

Na místě se neplatí v hotovosti, odevzdávají se poukázky na mléko, které si zakoupíte na sekretariátu v Agrodružstvu Lhota pod Libčany nebo přímo na farmě  v Osičkách      PO - PÁ od 7.30 do 15.30 hod.
 
Přijďte si pro čerstvé kravské mléko do našich tří mléčných automatů v Hradci Králové:
Slezské předměstí, ul. Bratří Štefanů – u supermarketu TERNO

Jedná se o nepasterované mléko, zchlazené cca na 4 - 8 °C. Obsahuje přibližně     4 % tuku a 3,5 % bílkovin. Je jedinečné pro svou bohatou a plnou chuť, jsou v něm obsaženy všechny důležité vitamíny a pro náš organismus nezbytné a prospěšné látky.


Má široké použití v naší kuchyni. Ne jen jako lahodný a zdravý nápoj, k přípravě koktejlů, kakaa, do kávy, ale i na vaření výborných pudingů pro děti, palačinek, do omáček atd. (necháme-li mléko v lednici "stát", sebereme smetanu). Můžete si zkusit vyrobit i domácí jogurt, tvaroh, zákys, sýr. Zkrátka tradiční "poctivé" kravské mléko, které znají naše babičky a dědečkové a které bylo jednou z hlavních součástí jejich jídelníčku a zdrojem síly a zdraví v dobách minulých. V současné době má česká populace, zejména děti a dospívající, v jídelníčku závažný nedostatek vápníku. 

A přitom stačí tak málo! Dojít si "nadojit" čerstvé mléko do mlékomatu a naučit se ho denně pít a používat ve Vaší kuchyni!
Cena za 1 litr je 15,- Kč, je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

 
Jak je zajištěna čerstvost mléka z automatů? Nikdy v minulosti nebylo mléko pod tak přísným dohledem! Od podojení krávy po vydání automatem je celý proces plně automatizován a mléko se po celou dobu vůbec nedostane do kontaktu s lidskou rukou nebo s jiným zdrojem kontaminace. Spotřebitel tak má jistotu, že dostane opravdu čistý přírodní produkt. Pokud se mléko neprodá do 24 hodin od naplnění automatu, odveze se a využije pro jiné (krmné) účely. Každý mlékomat je totiž vybaven pojistkou, která zablokuje vydávání mléka po uplynutí 24 hodin od jeho naplnění, což vylučuje jakékoli pochybení ze strany obsluhy. Zároveň má každý mlékomat integrovaný teploměr a hlásič. Ten v případě jakýchkoliv problémů (např. s dodávkou elektřiny) zaručí okamžité uzavření automatu bez možnosti dalšího vydávání mléka zákazníkům. To garantuje jeho naprostou čerstvost bez ohledu na venkovní podmínky.


Mléko je pod nepřetržitým veterinárním a hygienickým dohledem nezávislých orgánů státu. Stejně tak i samotné mlékomaty podléhají průběžným kontrolám hygieny a zdravotní nezávadnosti.


Obsluha automatu: Automat přijímá mince v hodnotách 1,-, 2,-, 5,- 10,-, 20,- a 50,- Kč. M i n c e    n e v r a c í ,  je potřeba mít přesnou částku podle požadovaného množství mléka. Automat Vám natočí tolik mléka, kolik do něj vhodíte peněz, tzn. například: 1 l = 15,- Kč, 0,5 l = 7,- Kč, 1,5 l = 22,- Kč atd. Na mléko můžete použít jakoukoli vlastní čistou nádobu (bandasku, lahev skleněnou, plastovou apod.). Do automatu se vejde např. i 2litrová plastová lahev. V supermarketu TERNO máte možnost si na Informacích zakoupit 1l plastovou lahev za 5,- Kč. Na Baťkově náměstí si můžete v automatu na lahve zakoupit: 1l plastovou lahev - 5,- Kč, 0,5l plastovou lahev - 5,- Kč a skleněnou 1l lahev - 25,- Kč.

Proč pít čerstvé kravské mléko?
Pro zdraví
lidský organismus vstřebává vápník nejsnáze z kravského mléka, obsahuje totiž laktózu a aminokyseliny, které využitelnost vápníku výrazně zvyšují
vápník posiluje kostní hmotu, je nezbytný pro správný pohyb svalů, přenos signálů v nervovém systému a umožňuje optimální srážlivost krve
nedostatek vápníku naopak může ve zralém věku vést k osteoporóze, tedy k onemocnění charakterizovanému křehčími a lámavějšími kostmi
čerstvé kravské mléko neprochází pasterizací a obsahuje tedy i cenné laktobacily, které zajišťují správný průběh trávení, snižují hladinu cholesterolu a riziko zánětlivých procesů, a makrofágy, podporující pohlcení a zpracování cizích, nefunkčních či nemocných buněk
posiluje imunitní systém a působí jako prevence proti alergiím
je nositelem 14 minerálů, řady stopových prvků, bílkovin a vitamínů A, B1, B2, B6, E, K, D, C
obsahuje mikroorganismy a živiny nezbytné pro organismus dítěte a mladého člověka


Pro lepší trávení
necháme-li čerstvé mléko díky kulturám ušlechtilých mléčných bakterií přirozeně zkysnout, pak v této výborně stravitelné formě obnovuje střevní mikroflóru a chrání před infekcemi zažívacího traktu
Pro krásu
podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, které mají příznivý vliv na pevnost a pružnost pokožky
díky obsaženému selenu zpomaluje proces stárnutí
konzumace čerstvého mléka zlepšuje pleť a působí pozitivně na vlasy (A dokonce nejen požití mléka má přiznivé účinky. Již staří Římané znali koupele v mléce - například po umytí čerstvým kravským mlékem získají vlasy přirozený lesk.)
Pro chuť
chuť čerstvého mléka je jedinečná svou bohatostí a plností
Baťkovo náměstí

Moravské předměstí – Třebeš, ul. Štefánikova - u býv. prodejny HVĚZDA
                                                                                                    
 
 


| Autor: administrátor | Vydáno dne 00. 00. 0000 | 2161 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.