Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Úspěšná žádost u Nadace VIA

Obecně prospěšná společnost Hradecký venkov zaslala do grantového řízení Fondu místního rozvoje 2010  projekt "Babičko, dědečku, vyprávěj".  Projekt byl rozhodnutím hodnotící komise vybrán k podpoře.


Do přípravy projektu se zapojili naši členové: Dětský domov Nechanice, Místní organizace českého svazu včelařů Nechanice, Svaz důchodců ČR, místní organizace Hořiněves, Rodinné a mateřské centrum Lhota pod Libčany, Spolek žen Roudnice, Mateřské centrum Nechanice o.s. a Římskokatolická farnost Nechanice.

Půjde o řemeslné dílny určené dětem a seniorům se zajímavým vyprávěním.  Např.  v Dětském domově Nechanice se uskuteční výroba svíček z včelího vosku se zajímavým vyprávěním učitele včelařství o použití medu a medových produktů a soutěží pro děti.

Ve Lhotě pod Libčany se v místní škole uskuteční dílny výroby  keramiky na hrnčířském kruhu a strojní výroba papíru.V Mateřském centru Nechanice se můžete těšit na ruční tisk na plátno, atd.

Z nejlepších výrobků ze společných dílen uspořádáme v květnu  výstavy na dvou místech regionu - v Nechanicích a Žiželevsi.

Pozvánky na jednotlivé dílny budou zveřejněny na stránkách Hradeckého venkova a pořádající organizace.

 


| Autor: Iva Horníková | Vydáno dne 30. 07. 2010 | 1969 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.