Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Úspěšná žádost MAS Hradecký venkov ve Fondu mikroprojektů v Euroregionu Glacensis

Dne 19. června 2012 se  konalo 9. zasedání Euroregionálního řídícího výboru Fondu mikroprojektů v Euroregionu Glacensis v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česka Republika - Polsko pro období 2007 - 2013. Na tomto výboru byl schválen i projekt, který podala obecně prospěšná společnost Hradecký venkov pod názvem Partnerství pro venkov.


Projekt je zaměřen na rozvoj spolupráce s centrem kultury lázeňského městečka Jedlina-Zdrój.
V rámci projektu budeme pořádat vzdělávací a informační aktivity, propagovat cestovní ruch a rozvíjet vzájemnou spolupráci, předávat si zkušenosti a příklady dobré praxe mezi regiony.  
Partnery projektu jsou obce Hořiněves, Stračov a Velichovky. Všechny připravované akce budou určeny pro širokou veřejnost a pozvánky budou zveřejňovány na www.hradeckyvenkov.cz a ve zpravodajích mikroregionů.
V srpnu proběhne  Hustířanka cup - sportovní den mikroregionu Hustířanka a spřátelených obcí z Polska - turnaj v malé kopané, vybíjená pro děti, střelba ze vzduchovky, nohejbal a témže měsíci uspořádáme exkurzi do Polska na Polsko-české kulinářské manévry „Festival polévek”. Tohoto festivalu se aktivně zúčastní také naše amatérské  kuchařky z Hořiněvse a budou zde propagovat tradiční výrobky české kuchyně.
V září zveme na  Vinobraní na Kuksu - Svátek vína. Mimo vinobraní je pro přátele připravena prohlídka Hospitalu Kuks včetně muzea farmacie a  Braunova betléma a dále prohlídka Křížové cesty.
Na podzim bude následovat Koncert Tří kultur - vystoupení a představení amatérských souborů.
V příštím roce je připraven  Velikonoční jarmark v Hořiněvsi, Historie a tradice regionů ve Stračově, Mezinárodní festival pouličních divadel v Polsku a Mezinárodní Festival Petanque  v Polsku.

 


| Autor: Iva Horníková | Vydáno dne 17. 07. 2012 | 1788 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.