Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Účast zástupců MAS Hradecký venkov na setkání Celostátní sítě pro venkov


23.11. 2009 jsme se zúčastnili na setkání celostátní sítě pro venkov na Vyšší odborné a Střední zemědělské škole v Hořicích. Na programu jednání bylo představení činnosti sítě a její zásady, prezentace soutěže „Vesnice roku 2009“, nové zásady správné zemědělské praxe a stav ovocnářství a jeho perspektivy v regionu.
Na část prezentace Vesnice roku se můžete podívat (trpělivost při stahování): http://www.hradeckyvenkov.cz/download.php?sekce=1     - Vesnice roku


Dále se nám podařilo získat velmi zajímavou prezentaci profesora Jiřího Petra z ČZU Praha o geneticky modifikovaných organismech ( GMO). Toto diskutované téma a získaná prezentace nás inspirovali k přípravě semináře za účasti veřejnosti a odborníků.


Také jsme využili toho, že se setkání konalo na Vyšší odborné a Střední zemědělské škole v Hořicích a navázali jsme spolupráci s vedením školy. Naše místní akční skupina by měla zájem o spolupráci se studenty této školy při řešení témat, která souvisí s rozvojem venkova. Jsou např. inventarizace drobných památek na území MAS Hradecký venkov, návrhy na využití veřejných prostranství, možnosti alternativních zdrojů energie v malých venkovských obcích apod.


| Autor: Iva Horníková | Vydáno dne 24. 11. 2009 | 2567 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.