Počítadlo

Tržnice hradeckého venkova

Kuchařka

(.pdf, 5 Mb)

Řemesla

(.pdf, 2,5 Mb)

Efektivní chod úřadů

Místní akční skupina MAS Hradecký venkov aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č. CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Naše stránky pro žadatele o dotace!

Čtvrtý ročník cyklistické akce Mikroregionem na kole

V neděli 21.9. 2008 se konal už čtvrtý ročník cyklistické akce Mikroregionem na kole. Stejně tak jako letoší jarní ročník i protentokrát jsme se drželi našeho plánu navštívit další ze sousedních mikroregionů - Obce památkové zóny 1866. A protože je to region protkaný historií, zaměřili jsme se při našem putování právě na historické zajímavosti.


Cyklisté mohli podél naplánovaných tras v jednotlivých obcích pročítat informační tabule k naučné stezce týkající se války 1866. První mezizastávka byla na Chlumu, kde jsme navštívili rozhlednu a také muzeum zaměřené na události největších bojů v červenci 1866. Panu Chvojkovi tímto děkujeme za odborný výklad při prohlídce. Po opečení buřtů a krátkém odpočinku a naštěstí i umodření počasí jsme sjeli do nedaleké Hořiněvse, kde na nás kromě výborného řízku a bramborového salátu v místním hostinci čekala prohlídka Hankova domu také s odborným výkladem. Těsně před naším příchodem vypovědělo službu osvětlení expozice.  A protože trocha dobrodružství nikdy není na škodu, zapojili jsme se do výkladu i jako pomocníci se svítilnami, což nejvíce ocenili nejmenší účastníci. Tímto děkujeme obci Hořiněves za zprostředkování prohlídky.

 

 

 

 

 


| Autor: Pečenková Jana | Vydáno dne 22. 09. 2008 | 916 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Ministerstvo zemědělství stif Zámek Hrádek u Nechanic Evropská unie Národní památkový ústav

Registrace pro přijímání novinek


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

NAŠE PROJEKTY

MAP vzdělávání

Na venkově zdravě jíme

Kuchařka HRADECKÉHO VENKOVA

(.pdf, 4,13 MB)

Propagační materiál Tržnice venkova

(.pdf, 536 kb)

Interaktivní památkový portál

Publikace MASKOVI

(.pdf, 17 Mb)

Kampanologická expozice

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.