Tichá noc

Autor: Iva Horníková <kancelar.mas(at)seznam.cz>, Téma: Propagace, Výroční zprávy, zpravodaje, Vydáno dne: 11. 12. 201125.11.2011 proběhla propagační akce Tichá noc na podporu založení sbírky na opravu nechanických varhan. Sbírka bude oficiálně vyhlášená 6.1.2011, a to na základě schválení veřejné sbírky úřadem Královéhradeckého kraje. O tom, co je potřeba opravit, o čísle účtu a odkazu na transparentní účet, kde  budete moci sledovat stav konta, Vás budeme informovat v den oficiálního spuštění sbírky.

 

Na přípravě akce se podílela Místní akční skupina Hradecký venkov, která založila účet veřejné sbírky, město Nechanice, mikroregion Nechanicko a další organizace a dobrovolníci.

Celý program zahájila svým vystoupením ZUŠ Melodie, pokračovalo žesťové seskupení Trombone band a hudební program zakončilo Solideo. Návštěvníci si mohli prohlédnout varhany, věž s hodinovým strojem a zvonem a prostor kúru.

Celý prostor kostela pomohli vyzdobit pacienti léčebny FN Hradec Králové se sídlem v Nechanicích, kteří také vyrobili  vánoční dekorace a advetní svícny. Patří jim naše velké poděkování.

Firma Vánoční ozdoby, DUV - družstvo http://www.vanocniozdoby.cz/ věnovala na výzdobu kostela krásné skleněné vánoční ozdoby, za které velmi děkujeme.

Naše děvčata opět prodávala vynikající zákusky a koláče z Cukrárny Rohovládová Bělá.

Velké poděkování patří také manželům Valáškovým. Pan Valášek se postaral o to, aby nám nechyběla na celou akci elektřina a paní Valášková věnovala dekorace na výzdobu kostela a vyhověla našemu přání, aby prodávala drobné dárky  a vánoční čaje, které jistě návštěvníky potěšili.

 

Venku před kostelem bylo něco pro zahřátí. Po květnové Noci kostelů i zde  si mohli zakoupit návštěvníci výborná mešní vína.

I na této akci jsem opět využili naše vybavení, které máme z Projektu spolupráce - Partnerství pro venkov. www.partnerstviprovenkov.cz  Obzvášť topidla vykouzlila příjemnou  atmosféru a plynové náplně nám zdarma poskytl pan Souček. Lví podíl na zdárném průběhu celé  akce má zastupitel města Nechanice Stanislav Lajnveber. Všem i nejmenovaným pomocníkům  děkujeme. Výtěžek z akce Noc kostelů i Tichá noc bude přeposlan po zahájení sbírky na účet pro opravu nechanických varhan.