Velká propagační akce MAS "Noc kostelů"

Autor: Iva Horníková <kancelar.mas(at)seznam.cz>, Téma: Propagace, Výroční zprávy, zpravodaje, Vydáno dne: 18. 03. 2011

27. května 2011 se v kostele v Nechanicích uskuteční velká propagační akce MAS Hradecký venkov „ Noc kostelů“ 

Cílem akce je připomenout veřejnosti práci naší místní akční skupiny, prezentovat realizované projekty našich žadatelů a akce je také vyvrcholením projektu podpořeného Nadací VIA „Babičko, dědečku, vyprávěj“


V doprovodném programu se mohou návštěvnici těšit na vystoupení umělecké školy Hořice a koncert hudebního tělesa Solideo.


Naše pozvání na akci přijala ředitelka Muzea východních Čech, která přiveze na ukázku staré Kancionály a rukopisy týkajících se knih používaných při bohoslužbách. Zájemci se mohou na chvilku vrátit do doby, než vznikl knihtisk a budou si moci zkusit přepisovat texty.


Navštíví nás také studenti Potravinářské školy Smiřice, kteří budou v kostele realizovat výstavu stolování z dob našich babiček, až  po dnešek. Studenti také naučí děti a nezkušené kuchařinky plést vánočky z kynutého těsta a návštěvnici budou moci  ochutnat jejich  výrobky studené kuchyně.


Program je opravdu bohatý: dále Vás pozveme na ochutnávku mešního vína, výstavu řemeslných výrobků, výstavu „Tak jde čas“, před půlnocí Vás čeká  čtení z bible doprovázené hrou na harfu a výstava církevního oblečení s výkladem.


Před kostelem budou pro návštěvníky připraveny zákusky cukrárny z Rohovládové Bělé, čajovna z Hořic, studená kuchyně studentů ze Smiřic, stánek s dobrým vínem a kávou.

Partnery akce jsou: Římskokatolická farnost Nechanice - člen společnosti a Komise pro rozvoj města Nechanice.


Výtěžek ze vstupného bude věnován Nechanické farnosti na opravu varhan.

Prosím členy MAS, kteří by chtěli svoje organizace na akci představit, aby svoje propagační materiály doručili do 15. května do kanceláře MAS.