Projekt za podpory Ministerstva pro místní rozvoj

Autor: Iva Horníková <kancelar.mas(at)seznam.cz>, Téma: - Projekt Ministerstva pro místní rozvoj, Vydáno dne: 03. 02. 2011Po sérii úspěšných volnočasových  projektů nadace Via a Ministerstva kultury, získala  naše společnost pro občany z území Hradeckého venkova  v Programu podpory nestátních neziskových organizací Výběrové řízení pro rok 2011  Ministerstva pro  místní rozvoj 56 000,- na  volnočasové, kulturní a vzdělávací aktivity pro seniory a děti. V rámci tohoto projektu se mimo jiné aktivity a kurzy  uskuteční čtyři exkurze pro seniory z území Hradeckého venkova.

Dvě do  dendrologické zahrady do Průhonic, kde si s průvodcem prohlédnou zeleninové záhony, šlechtění Jiřin a balkónové květiny.
A dvě exkurze do Muzea Krkonošských řemesel do Poniklé v Podkrkonoší.  Zde si kromě zpracování obilí a slámy, ukázek drátování a  výroby vánočních ozdob z foukaných perliček, vyzkouší i sami výrobky z korálků. Mezi další zajímavé aktiviy pro děti bude patřit spolupráce s učilištěm včelařství z Nasavrk. Projekt zahájíme v dubnu a pozvánky na jednotlivé programy budou průběžně zveřejňovány.