Královéhradecké krajské dožínky 2010

Autor: Iva Horníková <kancelar.mas(at)seznam.cz>, Téma: Propagace, Výroční zprávy, zpravodaje, Vydáno dne: 04. 10. 2010 

Předposlední zářijový víkend se v Šimkových sadech v Hradci Králové konal sedmý ročník Královéhradeckých krajských dožínek. Na nich se mohli zviditelnit nejen zemědělci, chovatelé a potravináři, ale i místní akční skupiny (MAS), působící v severovýchodních Čechách.

„Po oba dva dny mohli návštěvníci vidět výběr toho nejlepšího z našeho regionu - MAS se prezentovaly svými propagačními materiály, prodejem domácích potravin a regionálních produktů, venkovskou inspirací ve filmu; příchozí se mohli poradit v otázkách ohledně programu Zelená úsporám nebo se zúčastnit vědomostních a dovednostních soutěží.

V celkem 18 stáncích se po oba dva dny vystřídalo 11 místních akčních skupin a v jejich nabídce se vystřídaly například sýry z kozí farmy ze Žernova, dřevěné hračky z Dobrušky, krkonošská medovina, stříbrné šperky či perličkové vánoční ozdoby - vše s puncem originálních produktů, prezentace programu Zelená úsporám, všesportovní areál v Havlovicích či propagační materiály MASek a organizací v nich zapojených.

MAS Hradecký venkov  propagovala výrobce "Niva"  Dolní Přím a cukrárnu Stěžery připravenou ochutnávkou. Návštěvníci mohli shlédnout  promítání prezentací Projektů spolupráce, naše studentky rozdávaly informační materiály a  s kolegy z ostatních MAS jsme si vyměňovaly zkušenosti a postřehy z realizace Strategického plánu Leader.