Úspěšná žádost u Nadace VIA

Autor: Iva Horníková <kancelar.mas(at)seznam.cz>, Téma: - Projekt Nadace Via, Vydáno dne: 30. 07. 2010

Obecně prospěšná společnost Hradecký venkov zaslala do grantového řízení Fondu místního rozvoje 2010  projekt "Babičko, dědečku, vyprávěj".  Projekt byl rozhodnutím hodnotící komise vybrán k podpoře.Do přípravy projektu se zapojili naši členové: Dětský domov Nechanice, Místní organizace českého svazu včelařů Nechanice, Svaz důchodců ČR, místní organizace Hořiněves, Rodinné a mateřské centrum Lhota pod Libčany, Spolek žen Roudnice, Mateřské centrum Nechanice o.s. a Římskokatolická farnost Nechanice.

Půjde o řemeslné dílny určené dětem a seniorům se zajímavým vyprávěním.  Např.  v Dětském domově Nechanice se uskuteční výroba svíček z včelího vosku se zajímavým vyprávěním učitele včelařství o použití medu a medových produktů a soutěží pro děti.

Ve Lhotě pod Libčany se v místní škole uskuteční dílny výroby  keramiky na hrnčířském kruhu a strojní výroba papíru.V Mateřském centru Nechanice se můžete těšit na ruční tisk na plátno, atd.

Z nejlepších výrobků ze společných dílen uspořádáme v květnu  výstavy na dvou místech regionu - v Nechanicích a Žiželevsi.

Pozvánky na jednotlivé dílny budou zveřejněny na stránkách Hradeckého venkova a pořádající organizace.