Putování za skřítkem Podzimáčkem - pokračování ekologického projektu

Autor: Iva Horníková <kancelar.mas(at)seznam.cz>, Téma: Vzdělávací aktivity MAS, Vydáno dne: 23. 09. 2009Putování za skřítkem Podzimáčkem 

Druhé ekologické setkání dětí z mateřských školek z  regionu MAS Hradecký venkov se uskutečnilo 22.9. v hájence v Radostově. Program s názvem Putování za skřítkem Podzimáčkem byl věnován podzimní tématice – děti vyráběly obrázky z podzimních plodů, pozorovaly život pod lupou, vyzkoušely si frotáž kůry, poslouchaly povídání o krmení zvěře v zimě, hádaly zvuky z lesa, aj.

Poutavým zpestřením byla ukázka dravých ptáků pana Zvolána z Lesů ČR a canisterapie Jany Pečenkové. Akce se zúčastnilo téměř 200 dětí. Dětem s úkoly pomáhaly maminky z Mateřského centra v Nechanicích. V kostýmech skřítků  Podzimáčeka, Jehličky, Lupínka,..  se pokusily dětem navodit pohádkovou atmosféru v barevném podzimním lese. Skřítky, které do hájenky přivezly děti z některých mateřských školek,  si můžete prohlédnout v prostorách KD v Nechanicích.

Děkujeme Královehradeckému kraji, Lesům ČR, Mysliveckému sdružení Libčanská dubina a sdružení Aura canis za spolupráci na projektu.